Pontiac

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Pontiac Trans Sport ) TS2,3 ustawienia rozrządu -wymiana napinacza -proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monit

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Pontiac Trans Sport 2.3, 16v, 147 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 11:49
Temat postu:

TS2,3 ustawienia rozrządu -wymiana napinacza -proszę o pomoc


Witam.

Od 6 tygodni jestem posiadaczem Pontiaca Trans Sport 2.3 16v, 147 KM, 1993r.
trzy tygodnie pojeździłem i teraz 3 stał uszkodzony, od wczoraj zaczeliśmy go robić.

co do samej awarii: jechałem ok 140km i auto mi zgasło, zredukowałem bieg aby w 'locie" odpalił, nic z tego, próbowałem odpalić tez nic nie pomogło, słychać było zgrzyt i dzwonienie.

Po rozkręceniu osłony łańcuszka rozrządu okazało się, że napinacz łańcucha się częściowo rozleciał, oraz bez zadnego oporu można było go 'domknąć - docisnąć ręcznie'
po za tym nie było górnego ślizgacza - prowadnicy.

A teraz pytania:
- Czy możliwe że to dzwonienie to tylko łańcuch dzwonił i szczęścliwie nie uszkodził się żadne zawór w silniku?
- Gdzie polecacie kupić taki napinacz?
- Czy kupować ślizgacz skoro go nie było?
- Czy napinacz jest hydrauliczny - aby sie nie składał trzyma go ciśnienie oleju?
- Potrzebuję informacje jak ustawić rozrząd - wał rorządu i wałki, gdzie tego można szukać, bo siedzę już 3 godzinę i nic nie znalazłem.
- jakąś literaturę macie do tego autka? można prosić?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
monit

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Pontiac Trans Sport 2.3, 16v, 147 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 21:42
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) TS2,3 ustawienia rozrządu -wymiana napinacza -proszę o pomoc


pozwolę sobie przytoczyć cześć odpowiedzi kolegi - daro1967 forumowicza innego forum o tym autku, miejmy nadzieję że komuś to się przyda:

Cytat:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f00 ... 61f3c.html
Może to trochę tobie pomoże lecz obawiam się z twojego opisu że
awaria obejmuje uszkodzenie głowicy w tym zaworów silnik jest kolizyjny niestety -powodzenia


pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
challenger79

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: pontiac fiero 2,5 pontiak firebird TA 5,7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 23:05
Temat postu:

Re: TS2,3 ustawienia rozrządu -wymiana napinacza -proszę o pomoc


monit napisał:
Witam.

Od 6 tygodni jestem posiadaczem Pontiaca Trans Sport 2.3 16v, 147 KM, 1993r.
trzy tygodnie pojeździłem i teraz 3 stał uszkodzony, od wczoraj zaczeliśmy go robić.

co do samej awarii: jechałem ok 140km i auto mi zgasło, zredukowałem bieg aby w 'locie" odpalił, nic z tego, próbowałem odpalić tez nic nie pomogło, słychać było zgrzyt i dzwonienie.

Po rozkręceniu osłony łańcuszka rozrządu okazało się, że napinacz łańcucha się częściowo rozleciał, oraz bez zadnego oporu można było go 'domknąć - docisnąć ręcznie'
po za tym nie było górnego ślizgacza - prowadnicy.

A teraz pytania:
- Czy możliwe że to dzwonienie to tylko łańcuch dzwonił i szczęścliwie nie uszkodził się żadne zawór w silniku?
- Gdzie polecacie kupić taki napinacz?
- Czy kupować ślizgacz skoro go nie było?
- Czy napinacz jest hydrauliczny - aby sie nie składał trzyma go ciśnienie oleju?
- Potrzebuję informacje jak ustawić rozrząd - wał rorządu i wałki, gdzie tego można szukać, bo siedzę już 3 godzinę i nic nie znalazłem.
- jakąś literaturę macie do tego autka? można prosić?



w tym pzrypadku wskazane było by zweryfikowanie stanu zaworów, co za tym idzie lifterów jest prawdopodobne ze zawory mogły uderzać otłoki a co do łańcucha rozrzadu ślizgaczy i napinacza hydraulicznego wszysko powinno byc zainstalowane tak jak pierwotnie ten silnik posiadał
a propo schematów polecam ksiązke HAYENSA
koszt około 100 na allegro
jest tam zawate wszystko co by Pana interesowało jeżeli chodzi o rozrząd i nie tylko

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Pontiac Trans Sport »

Opinie o samochodach Pontiac Trans Sport - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne


PontiacSolstice

52 490

2006r.

171 185 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System