Pontiac

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Pontiac Trans Sport ) PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosz001

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzegom
Posiadane auto: Pontiac, TS, europe, 2300 16v, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 22:13
Temat postu:

PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu


Witam mam ogromny problem, mianowicie jestem uzytkownikiem PTSa od tygodnia i przy zakupie zostalem poinformowany o tym ze sa problemy z ogrzewaniem, temperatura podnosila sie lekutko ponad L na postoju, w trakcie jazdy wogole no i spalanie wieksze, teraz wymienilem termostat i nie dziala mi wentylator, wczesniej tez go nie bylo slychac, i z wezyka powrotu od chlodnicy nie leci wogole plyn, a plyn w zbiorniczku jest ciagle zimny, temperatura sie podnosi i zaczyna sie autko gotowac wyrzucac plyn, i teraz moje pytanie co mam z tym zrobic, ??? co to moze byc ze autko nie ma pelnego obiegu(tak mi sie wydaje) czy to pompa wody czy uszczelka pod glowica ?? na jakie ewentualne koszty mnie moze narazic to autko?? wszystko naprawiam sam oprocz uszczelki bo tego nie ogarne raczej, prosze o PoMOC
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 18:07
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu


Nie znam tego auta, ale ogólne zasady są takie: najpierw czy dobrze odpowietrzyłeś układ chłodzenia, jak jesteś tego pewny, to następna do sprawdzenia pompa wody. Czasami obrywają się wirniki, szczególnie jak są plastykowe. Jak to nie pomoże, to niestety uszczelka. Może ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
AndrewSek

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA NJ
Posiadane auto: Pontiac Grand Prix 3800V6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 03:51
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu


Temat dosc ciekawy. Mysle ze musisz wymienic rezystor ktory znajduje sie nad wentylatorem we wnetrzu samochodu. To moze pomoc z nadmuchem. Jezeli chodzi o druga czesc pytania to nalezy sprawdzic w jakim stanie jest plyn chlodzacy. Sprawdzic termostat czy sie otwiera (po zdemontowaniu zanoz go w gotujacej sie wodzie I sprawdz czy sie otwiera). Sprawdz w jakim stanie sa przewody gumowe. Powinny byc cztery. Dwa grubsze polaczone z chlodnica I dwa ciensze polaczone z nagrzewnica. Nastepnie sprawdz w jakim stanie sa krocce przy czesci tenszioner. Zazwyczaj sa dwa plastikowe. Sprawdz takze czy nie masz ubytkow plynu. Na ostatnim miejscu sprawdzil bym pompe poniewaz pompa zadko sie psuje. Sa oczywiscie takie przypadki jak podal wczesniej kolega z lopatkami pompy. Chociaz ja nigdy nie zetknelem sie z plastikowymi lopatkami. Reasumujac : plukanie, wymiana termostatu, plynu I rezystora powinno pomoc.
Powrót do góry
AndrewSek

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA NJ
Posiadane auto: Pontiac Grand Prix 3800V6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 04:04
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu


Acha najprostszym sposobem na sprawdzenie czy padla uszczelka pod glowica jest instalacja takiego lejka na miejscu korka wlewu plynu chlodzacego. Wlac do tego lejka plynu , wlaczyc silnik wlaczyc nadmoch cieplego powietrza na maximum I obserwowac czy wydostaja sie pecherzyki powietrza. Jezeli przy otwarciu termostatu czyli uzyskaniu przez plyn odpowiedniej temperatury wydostaja sie pecherzyki powietrza swiadczy to ze jest uszkodzona uszczelka pod glowica.
Powrót do góry
AndrewSek

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA NJ
Posiadane auto: Pontiac Grand Prix 3800V6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 04:07
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) PTS 2.3 16v nie dziala wentylator oraz brak obiegu


Acha najprostszym sposobem na sprawdzenie czy padla uszczelka pod glowica jest instalacja takiego lejka na miejscu korka wlewu plynu chlodzacego. Wlac do tego lejka plynu , wlaczyc silnik wlaczyc nadmoch cieplego powietrza na maximum I obserwowac czy wydostaja sie pecherzyki powietrza. Jezeli przy otwarciu termostatu czyli uzyskaniu przez plyn odpowiedniej temperatury wydostaja sie pecherzyki powietrza swiadczy to ze jest uszkodzona uszczelka pod glowica.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 04:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Pontiac Trans Sport »

Opinie o samochodach Pontiac Trans Sport - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne


PontiacSolstice

52 490

2006r.

171 185 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System