Pontiac

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Pontiac Trans Sport ) Czy to normalne czy coś siedzi w skrzyni



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczery2008

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Pontiac Trans Sport SE 3,1 benzyna 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Kwi 2013, 00:20
Temat postu:

Czy to normalne czy coś siedzi w skrzyni


Dodatkowy taki problemik z moim pontiaczkiem,akumulator wymieniony i jak ręką odją.Sprawa załatwiona,natomiast skrzynia nie daje mi spokoju,na zimno ruszam i jadę a jak się rozgrzeje zaczyna mi przeżucać biegi.Jeżdzę zgodnie z przepisami więc może skrzynia głupieje,docisnę gaz idzie normalnie,ciągnie na biegu,popuszczę to schodzi na wyższy i zaczyna zmieniać wyższy,niższy i szarpie co wnerwia.Mam już olej do skrzyni i filtr,ale czy to jest rozwiązanie.Chłodnicę do skrzyni więkrzą też dokupiłem i wystarczy podłączyć,natomiast co może być przyczyną takich żutów skrzyni.Poradzicie,też się odwdzięczę.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 16 Kwi 2013, 06:31
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) Czy to normalne czy coś siedzi w skrzyni


Nie wiem jaki masz sterownik skrzyni, mechaniczny, czy elektroniczny. Mechanikiem nie jestem, ale 100 lat temu jeździłem w Stanach na automatach. Tam były podciśnieniowe siłowniczki, które przerzucały biegi dokładnie w ten sposób jak opisujesz. I teraz jak któryś był wywalony, po przy popuszczeniu gazu przerzucał na wyższy bieg, ale za wcześnie i auto aż szarpało. Pewnie taka sama idea obowiązuje w elektronicznym i musisz poszukać, dla czego zmienia Ci już na zbyt wolnych obrotach. Szczegóły należą do Ciebie.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
AndrewSek

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA NJ
Posiadane auto: Pontiac Grand Prix 3800V6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 02:05
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) Czy to normalne czy coś siedzi w skrzyni


Padl solenoid. W skrzyni znajduje sie cztery solenoidy jeden lub dwa do wymiany. Mysle ze EPC solenoid oraz ktorys z 1-2 SHIFT lub 2-3 SHIFT. Solenoidy mozna wymienic samemu. Trzeba miec troche czasu I narzedzi. Jezeli nie mozesz podniesc calego samochodu do gory mozna to zrobic przy pomocy support bar. Tym narzedziem oblizysz skrzynie wczesniej odkrecajac rame podtrzymujaca silnik, uklad kierowniczy I jeszcze kilka rzeczy.
Powrót do góry
AndrewSek

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA NJ
Posiadane auto: Pontiac Grand Prix 3800V6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 02:11
Temat postu:

Re: ( Pontiac Trans Sport ) Czy to normalne czy coś siedzi w skrzyni


Padl solenoid. W skrzyni znajduje sie cztery solenoidy jeden lub dwa do wymiany. Mysle ze EPC solenoid oraz ktorys z 1-2 SHIFT lub 2-3 SHIFT. Solenoidy mozna wymienic samemu. Trzeba miec troche czasu I narzedzi. Jezeli nie mozesz podniesc calego samochodu do gory mozna to zrobic przy pomocy support bar. Tym narzedziem oblizysz skrzynie wczesniej odkrecajac rame podtrzymujaca silnik, uklad kierowniczy I jeszcze kilka rzeczy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PONTIAC Forum Strona Główna -> ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Pontiac Trans Sport »

Opinie o samochodach Pontiac Trans Sport - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Pontiac Trans Sport ) Porady, problemy techniczne


PontiacSolstice

52 490

2006r.

171 185 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System